Świat się zmienia ....

... a reklamy nadal hujowe...


Dzisiaj chciałam się z Wami podzielić przemyśleniami na temat nowej reklamy Apartu . Gdzie widzimy 3 piękne "żon ze Stepford" w których rolę wcieliły się Małgorzata Socha , Julia Wieniawa i Anna Lewandowska.


Dla niezorientowanych - Stepford jest to powieściowe miasteczko gdzie kobiety są zastępowane przez idealne humanoidalne roboty realizujące męskie wyobrażenia o idealnej małżonce (życiowej partnerce ? ) : piękne, doskonałe, bez osobowości lalki (dosłownie) których celem życia jest upieczenie idealnego ciasta, a tematem ich myśli i rozmów wybór najlepszego środka do czyszczenia piekarnika po wypieczeniu tegoż doskonałego ciasta.


Dla mnie najbardziej zastanawiająca w tej powieści jest przemiana mężczyzn, którzy po zapisaniu się do "Stepfordzkiego Klubu Mężczyzn" zmieniają o 100% swoje oczekiwania co do życiowej towarzyszki. W ludziach szanujących, podziwiających i wspierających pasje i zainteresowania swoich kobiet- nawet kosztem nieposiadania idealnego ciasta w idealnej kuchni- pojawiają się szczęśliwi posiadacze pięknej kobiety-robota do pracy w kuchni i usług w łóżku- bezproblemowej i bezosobowościowej.


Czy w każdym mężczyźnie drzemie mąż ze Stepford?

Czy tak właśnie wygląda normalność w naszych związkach?

Czy to jest jedyny model związku który daje naszym mężczyznom szczęście?

Czy każdy o tym mniej lub bardziej skrycie marzy?

Nie wiem.


Ale wracając do naszych polskich stepfordżon w mega okropnie sztucznej, przesłodzonej i infantylnej reklamie trzeba podziwiać determinację jej autorów we wciśnięciu jak największej ilość kiczu ociekającego z dosłownie każdej sekundy nagrania. Gdzie jest wszystko co być powinno -doskonałe uśmiechy na szeroko otwartych ustach, ,doskonałe przyjaciółki, doskonała zabawa, doskonały śnieg padający na szpalery róż , pluszowe białe misie i panny spacerujące w sukniach balowych po śniegu w sandałkach.


Ta ociekają złotem i przeogromnym kiczem reklama pasuje do dzisiejszych czasów jak pięść do nosa. Zastanawiam się, czy dział marketingu tak dużej firmy nie zauważył jak bardzo dzisiaj świat kobiet się zmienił. Że w dobie pandemii kobiety wyszły d na ulice, że walczę o swoje prawa , prostują przeciwko przedmiotowemu traktowaniu ich przez rząd.

A Apart nadal prezentuje idealny landrynkowy świat , który aż się prosił o ironiczną fanowską(?) przeróbkę.

Która chyba zrobiła dla Apartu 10razy więcej niż oryginał.


Dla porównania oryginał :1 tydzień na Youtubie - 69 tys. wyświetleń.

Przeróbka : 1 dzień - 181 tys. wyświetleń.

Po 3 dniach 1 056 721 ...


Przeróbka reklamy jest naprawdę zajebista, refren jest jak "robak mózgu" . A najzabawniejsze są komentarze pod "oryginalną" reklamą Apartu. Po ilości lukru jakie w sobie zawierają można wnioskować, że są animowane przez producentów reklamy- i tylko od czasu do czasu w komentarzach pobrzmiewa wątek nieusunięty przez niezorientowany dział marketingu:

"Jaka piękna i długa jest reklama Apartu" ...


No cóż - nie sposób nie zgodzić się z tym co ktoś napisał do autorów przeróbki reklamy :

"Jesteście jak Midas. Zamieniliście gówno w złoto"

"Nikt nie prosił - wszyscy potrzebowali"

Dziękuję

Wyróżnione posty
Nie ma jeszcze żadnych opublikowanych postów w tym języku
Cierpliwości...
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square