Gad

November 1, 2019

Wczoraj biegałam po Empiku w poszukiwaniu czegoś fajnego na weekend. W oczy wpadła mi książka "Gad. Spowiedź klawisza". Pomimo półrocznego pobytu w więzieniu z racji na przebywanie w izolatce i bardzo ograniczony kontakt z kimkolwiek  tak naprawdę nie wiem za bardzo co się naprawdę za kratami dzieje. Więc dobra - kupujemy.

Pierwsze wrażenie: no tak, duże litery, szerokie marginesy, dużo półpustych kartek czyli jak z książki 80-stronnicowej zrobić 271-stronnicową. Nazwa wydawnictwa wymowna "Wielka litera".

No nic- kupiliśmy to czytamy...

Jest to literatura faktu, pisana w formie sprawozdania czy opowiadania o ciekawostkach- nie przepadam. Ale i tak połknęłam jednych tchem. A pod koniec gdy było mniej "sprawozdawczości" a więcej  talentu  pisarskiego Kapusty ...

Powiem Wam- mocna rzecz.

 

Słabym punktem jest to, że książka stanowi idealny poradnik "jak zakręcić system penitencjarny". To co musiałam odkryć sama i się nauczyć płacąc za naukę sporą cenę  w książce znajdujemy w formie dokładnej instrukcji.

 

Na koniec kilka  zabawnych cytatów z książki:

"Mam powiedzenie: jeśli masz wyższe wykształcenie, to musisz mieć jeszcze średnie wyobrażenie i podstawowe wychowanie."

"Chociaż z drugiej strony, zawsze lepiej oceniać z boku. Wrzucić kogoś na stos, nie mając pojęcia o kulisach. A życie pisze przecież najlepsze scenariusze."

i mój ulubiony "Zawsze wolałem wejść komuś w drogę niż w dupę."

 

Polecam

 

 

Please reload

Wyróżnione posty

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Ostatnie posty

November 16, 2019

November 16, 2019

November 16, 2019

November 15, 2019

November 14, 2019

November 14, 2019