Historia nauczycielką życia

TEN TEKST PONIŻEJ TO JEST TEKST ZE STYCZNIA 2010 ROKU.

ROKU W KTÓRYM WHO OGŁOSIŁO ŚWIATOWĄ PANDEMIĘ GRYPY.

Wszystkie państwa kupowały wtedy miliony szczepionek (np Włosi 24mln za184 mln euro)

Były miliony zarażonych mutacją grypy, było odliczanie zarażonych i zmarłych.

Czy pamiętacie jaka wtedy panika zapanowała w Polsce?

Pamiętacie ten stan wyjątkowy ogłoszony przez polski rząd?

Pamiętacie kwarantanne i zakaz wychodzenia na ulice?

Pamiętacie jak cały kraj stanął na dwa miesiące?

NIE PAMIĘTACIE?

No właśnie...

Bo wtedy rząd polski jako jedyny w Europie nieuległ panice, nie ogłosił stanu epidemicznego i nie zakupił milionów szczepionek, które potem wszyscy wyrzucali do zsypu- bo opracowano je w ciągu miesiąca i nie były przebadane..

A teraz już zapraszam do lektury :

Cały tekst w linku poniżej

https://nto.pl/wielki-przekret-kto-nam-podlozyl-swinska-grype/ar/4140793

"Wielki przekręt? Kto nam podłożył świńską grypę?

Najpierw przeraziliśmy się tajemniczego wirusa A/H1N1. Teraz może się okazać, że niepotrzebnie. Światowa Organizacja Zdrowia została posądzona o bezpodstawne ogłoszenie pandemii i nabijanie kabzy producentom szczepionek. W tym tygodniu jej specjalny doradca ds. pandemii grypy Keiji Fukuda musiał się tłumaczyć z decyzji podjętych przez organizację przed Komisją Zdrowia Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. Pewnie na tym się nie skończy. Ludzie mają teraz mętlik w głowie, bo nie wiedzą już, w co i komu wierzyć. Zamieszanie wokół grypy A/H1N1 i szczepionek nie ma nic wspólnego z medycyną. To tylko grupa szalonych polityków próbuje coś ugrać. Tu nie chodzi o pandemię, tylko o pieniądze wydane na szczepionki. A przy okazji szuka się wątku sensacyjnego.

Tymczasem fakty są niepodważalne.

Po pierwsze - powstał nowy wirus.

Po drugie - jest bardzo agresywny, bo atakuje płuca i doprowadził do zgonów.

A po trzecie - szczepienie, jak każde, chroni przed zachorowaniem.

Nie zgadza się jedynie to, że jest śmiertelnie niebezpieczny.

Bo u wielu osób infekcja przybrała łagodny przebieg.

Ale trudno kogoś za to winić. Należy się raczej z tego cieszyć.

Dyrektor biura WHO w Polsce podchodzi do ataków na organizację ze stoickim spokojem.

- Każdy ma prawo do krytyki, a Światowa Organizacja Zdrowia jest gotowa się jej poddać - mówi dr Paulina Miśkiewicz. - Oskarżenia, które padają pod naszym adresem, są jednak niesprawiedliwe.

Wirus A/H1N1 jest nadal obecny na całym świecie.

Według danych z połowy stycznia wywołał do tej pory śmierć 14142 osób.

Obecnie najbardziej daje się we znaki mieszkańcom południowej Afryki i Azji oraz niektórych obszarów Europy Wschodniej. Liczby zachorowań już od dawna się nie podaje.

Doktor Miśkiewicz krok po kroku uzasadnia słuszność ogłoszenia pandemii, co nastąpiło 11 czerwca ubiegłego roku. Złożyło się na to wiele elementów. Genetycznie nowy wirus bardzo różnił się od wirusów grypy, które już krążyły po świecie, co dawało poważne powody do niepokoju.

Przede wszystkim jednak przenosił się szybko z człowieka na człowieka, z kontynentu na kontynent. 29 kwietnia wykryto go najpierw w 9 krajach, sześć tygodni później - w 74, a 1 lipca już w 120. Do tej pory jego obecność potwierdziło 209 państw.

Ogłaszając pandemię, Światowa Organizacja Zdrowia postawiła tylko kropkę nad i - podkreśla dr Paweł Grzesiowski.

Dr Grzesiowski nie wspomina jednak o jednym:

WHO tuż przed ogłoszeniem pandemii wirusa A/H1N1 zmieniło jej definicję. Do tej pory pandemia mogła dotyczyć jedynie wirusów wyjątkowo niebezpiecznych dla życia. Wirus A/H1N1 taki nie jest, u większości chorych grypa przebiega łagodnie i jej śmiertelność nie jest większa od zwykłej grypy. Gdyby nie zmiana definicji, Światowa Organizacja Zdrowia nie ogłosiłaby jej.

Świńska grypa wywołała taką panikę, że ludzie zaczęli się domagać przeciwko niej szczepionki. Firmy farmaceutyczne natychmiast to podchwyciły. Opracowywanie składu szczepionki na grypę sezonową, która przed każdym okresem jesienno-zimowym jest modyfikowana, trwa około pół roku. Tym razem producenci postanowili ten okres skrócić do... miesiąca.

Na rynku lobby farmaceutyczne oraz media wywołały nastrój wielkiego oczekiwania na remedium przeciwko wirusowi A/H1N1.

Że to oczekiwanie było sztuczne, okazało się w praktyce. Gdy produkcja szczepionek przeciwko świńskiej grypie ruszyła pełną parą i zakupiły ją rządy różnych krajów dla swoich obywateli, okazało się, że zainteresowanie nią nagle... zmalało.

We Włoszech z 24 milionów szczepionek, na które rząd wydał 184 mln euro, wykorzystany został tylko milion. Fiaskiem skończyły się też szczepienia w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii i Grecji, gdzie zaszczepiło się kilka procent obywateli.

Co ludzi powstrzymało?.....

Prawdziwe piekło na temat szczepionek rozpętała dziennikarka Jane Burgermeister, pisująca na tematy medyczne dla popularnych czasopism w Wielkiej Brytanii i Australii.

Oskarżyła WHO, firmy farmaceutyczne oraz amerykański rząd z Obamą na czele o sztuczne wywołanie pandemii oraz o skażenie szczepionek śmiertelnym wirusem. Fragmenty jej tekstów, jakby żywcem wyjęte z powieści Roberta Ludluma, autora thillerów politycznych, są powielane w internecie.

- To straszenie ludzi - uważa Wiesława Błudzin, konsultant wojewódzki ds. chorób zakaźnych. - Szczepionka przeciwko nowej grypie powinna być w Polsce dostępna, każdy z nas powinien mieć prawo wyboru....

Owszem, powinna być dostępna, ale dlaczego miałby ją kupować rząd?

Odpowiedź może być jedna - producenci chcieli uniknąć odpowiedzialności za ewentualne powikłania, która mogą , choć nie muszą, wystąpić za kilka lat. Nasz rząd szczepionki nie zamówił, za co był mocno krytykowany. Najwięcej oberwało się minister zdrowia Ewie Kopacz.

Rzecznik praw obywatelskich złożył na nią skargę do prokuratury.

Teraz widać, że pani minister miała rację.....

Rzecznik podkreśla, że Ministerstwo Zdrowia nie zabraniało jednak firmom farmaceutycznym dostarczenia szczepionek do polskich aptek. Jednak na to też nie przystały. Jedynie nakłaniały rząd do ich zakupu. Teraz inne kraje albo znajdą kupców na szczepionki, albo będą musiały je zutylizować.

Zmarnowanych milionów dolarów podatnika nikt już nie zwróci....."

KOCHANI -PRZECZYTAJCIE TO I PRZEMYŚLCIE .

NIE TWIERDZĘ , ŻE TYM RAZEM TEŻ CHODZI O SZCZEPIONKĘ.

ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA MECHANIZM POWSTAWANIA OGÓLNOŚWIATOWEJ (!!!!!) PANIKI NA TLE CZEGOŚ MAŁO NIEBEZPIECZNEGO......

JAK TO ŁATWO ZROBIĆ....

Wyróżnione posty
Nie ma jeszcze żadnych opublikowanych postów w tym języku
Cierpliwości...
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square