Druga fala

No właśnie - czy będzie?

Już wiemy, że wiosenna histeria na tle rozprzestrzeniania się pandemii "śmiertelnego" koronawirusa była -mówiąc delikatnie - ponad miarę. Wiemy też, że dzięki nakręcaniu spirali strachu sporo przedsiębiorców luźno powiązanych więzami towarzysko-biznesowymi z obozem rządzącym ładnie sobie zarobiło na niecertyfikowanych maseczkach czy luksusowych respiratorach-widmo. Z drugiej strony wiemy, że lockdawn doprowadził wiele firm i gospodarstw domowych na skraj bankructwa lub popchnął zgoła w przepaść. Z trzeciej strony mówi się o ponownym wzroście zachorowań i prawdopodobnym powrocie restrykcji w niektórych krajach np we Francji.

Więc jaki będzie rozwój sytuacji?

Czy rząd (rządy) nauczony smutnym doświadczeniem tym razem zachowają zimną krew i podejdą do sprawy z większym spokojem, kierując się przede wszystkim interesem społecznym?

Czy obawiając się cenzury społecznej nie będą "moderowane" okazje do dużych zarobków (przekrętów) "na koronawirusa"?

Czy wręcz przeciwnie - skoro "raz" się udało to dlaczego nie próbować kolejny raz w poczuciu bezkarności? W końcu następne wybory dopiero za 3lata. A przez ten czas wiele się może zdarzyć. Więc dlaczego by nie stworzyć okazji do kolejnych niezbyt kryształowouczciwych interesów "swoim" ?


No właśnie - jaki będzie rozwój sytuacji?

W tej chwili trzeba się przygotować na każdą opcję.

A Wy co obstawiacie?
Wyróżnione posty
Nie ma jeszcze żadnych opublikowanych postów w tym języku
Cierpliwości...
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square