Gambit królowej czyli jak odnieść sukces

Są rzeczy którym zakończenie nadaje inny, wyższy wymiar. Są dzieła, na które patrzymy przez pryzmat doskonałego zakończenia. Są utwory którym mistrzowskie zakończenie dodaje sensu i wyższej jakości. Jak np Rekrut z świetną rolą Ala Pacino, Adwokat diabła znowu z Alem Pacino w towarzystwie Keanu Reevsa czy Mściciel- książka Forsytha kończąca się w przeddzień 11 września. Albo pamiętne Siedem z Bradem Pittem i Morganem Freemanem - gdzie zakończenie ze zwykłego kryminału zrobiło perełkę, I są utwory, których kiepskie zakończenie niszczy całą żmudną pracę twórców często lepszych niż ich dzieło.


Niestety do tej drugiej kategorii należy moim zdaniem skądinąd rewelacyjny amerykański miniserial Netflixa Gambit Królowej. Ze świetną obsadą wśród której znajduje się UWAGA UWAGA Marcin Dorociński.


Gambit Królowej to podkreślam- REWELACYJNY- debiutujący miniserial o dziewczynce z domu dziecka, która dzięki zrządzeniu losu odkrywa w sobie wielki talent szachowy. Który to talent w połączeniu z jej determinacją i samozaparciem doprowadzi ją na szczyt. Świetnie napisana, jeszcze lepiej zagrana , ekscytująca opowieść o tym, że jeśli robisz to co kochasz, jeśli czegoś naprawdę pragniesz i jeśli jesteś gotowy poświęcić wiele (wszystko ?) w zamian -to jesteś skazany na sukces i prędzej czy później osiągniesz swój szczyt. Gambit Królowej to zagranie w szachach, gdy poświęcasz pionka lub figurę w imię większego dobra czyli wygranej. I właśnie o poświęceniu miłości, przyszywanej rodziny, przyjaźni, rezygnacji z wdzięczności, przynależności i wszelkich więzi jest ten film.

I o tym że każdy zwycięzca musi być szaleńcem - że nie można wygrywać bez nuty obłąkania w sobie.


Czy ta opowieść o skupienie się na sobie i swoim celu aż do realizacji działań socjopatycznych włącznie rozegrana w rytm magnetyzującej muzyki Was oczaruje tak samo jak mnie?

Sądzę, że tak.

Czy jest to serial doskonały?

Sądzę, że nie .

Smak -przynajmniej mnie- psuje lekko kiczowate zakończenie.

Które głosi, że ostatni stopień na szczyt możesz pokonać tylko dzięki ludziom którym na Tobie zależy, którzy dzięki zbiorowemu wysiłkowi pozwolą Ci osiągnąć spełnienie i pozwolą dokonać się Twojemu przeznaczeniu.

To dzięki nim doskonała szachistka osiągnie wszystko - zwycięstwo, zdobędzie miłość, odzyska przyjaciół...

Nie wierzcie w to...

Musisz zapłacić za zwycięstwo .

Czy jesteście no to gotowy?

Cena może być słona....


Obejrzyjcie serial i pomyślcie o tym : Na co jesteście gotowi by osiągnąć SUKCES?

Wyróżnione posty
Nie ma jeszcze żadnych opublikowanych postów w tym języku
Cierpliwości...
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square