Ja pierdole - to się nie dzieje ..... NIE ZGWAŁCILI BO NIE KRZYCZAŁA ....


Dwie kur....a ciekawostki z ostatnich dni


SYTUACJA nr 1

"W lutym 2018 r. w Poznaniu czterech mężczyzn skatowało 35-letnią kobietę, a następnie- już nieprzytomną- dwóch z nich zgwałciło. Kobieta po przewiezieniu do szpitala przeszła dwie operacje. Do końca życia będzie potrzebowała całodobowej opieki. Kolesie dostali zarzuty pobicia, doprowadzenia do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, narażenia na utratę życia i nieudzielenia pomocy. W pierwszej instancji usłyszeli też zarzut zgwałcenia 35-latki. W 2019 r. każdy z nich dostał 10 i pół roku więzienia. Poznański Sąd Okręgowy uznał wszystkie zarzuty, jednak nie podtrzymał tego o gwałcie. Czyn zakwalifikował jako seksualne wykorzystanie bezradności i kary zmniejszono do 5lat . Bo nie zgwałcili....

Po odwołaniu się zarówno prokuratury, jak i obrońcy oskarżonych kilka dni temu Sąd Apelacyjny podtrzymał takie orzeczenie: "Paweł G. i Bartłomiej J. nie dokonali gwałtu, lecz "wykorzystali bezradność".


SYTUACJA nr 2

"Do zdarzenia doszło pod koniec grudnia 2106 r. we Wrocławiu. 14-latka przyjechała tam na Boże Narodzenie, w mieszkaniu było mało miejsca, a dużo ludzi, więc krewni spali ze sobą w łóżkach. Dziewczynka położyła się w łóżku jej krewnego, który poszedł na imprezę, i z której wczesnym rankiem wrócił pijany. 26-latek położył się na dziewczynce i zaczął całować, później próbował zdjąć z niej ubranie. Według sądu okręgowego dziewczynka próbowała się bronić, lecz do stosunku doszło. Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał niedawno wyrok w tej sprawie. Uznano, że doszło do czynu pedofilskiego, lecz nie dopatrzono się gwałtu. Dlaczego? „Bo nie krzyczała, kiedy 26-latek się do niej dobierał”. Zmieniono też wyrok wobec pedofila, nadzwyczajnie złagodzono karę – zamiast trzech lat więzienia dostał rok w zawieszeniu"


Ja rozumiem rozróżnienie w kodeksie karnym pomiędzy "wykorzystaniem bezradności" a "gwałtem jako stosunkiem po przełamaniu oporu" ale jestem bardzo uczulona na punkcie wykorzystania bezradności kobiet- czy to z racji wieku , czy strachu czy "zależności ekonomicznej" kobiety w rodzinie.

Mam wysoce rozwinięte poczucie sprawiedliwości, a ponieważ kiedyś miałam "przyjemność" paść ofiarą gwałtu zbiorowego myślę, że skończę jako Charles Bronson z "życzenia śmierci" .


W/w panowie byliby pierwsi na mojej liście...


Wyróżnione posty
Nie ma jeszcze żadnych opublikowanych postów w tym języku
Cierpliwości...
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square